hash rate bitcoin

Duża moc wydobywania bitcoinów

Moc wydobywania bitcoinów osiągnął w tym tygodniu najwyższy poziom w historii.

Wskaźnik hash Bitcoina osiągnął w tym tygodniu rekordowe poziomy w związku ze wzrostem cen i oczekiwaniem, że nagrody dla górników zmniejszą się o połowę w tym roku.
W oparciu o kroczącą średnią siedmiodniową wskaźnik skrótu gwałtownie wzrósł z około 93 eksahasów na sekundę (EH / s) w dniu 30 grudnia do ponad 106 EH / s w dniu 5 stycznia. Najlepszy ogólny dzień to 1 stycznia. gdy moc mieszania przekroczyła 119 EH / s, przekraczając poprzedni rekord 114 EH / s ustalony w październiku.

Wskaźnik hash Bitcoina znacznie wzrósł w ciągu 2019 roku, zwiększając się z tygodniowej średniej wynoszącej 40 EH / s na początku roku do 80 EH / s do września.

Ta zmiana odpowiadała wzrostowi ceny bitcoinów z około 4000 USD do ponad 10 000 USD w tym samym czasie. Wskaźnik haszowania po raz pierwszy przekroczył próg 100 EH / s 26 września, ale dopiero pod koniec października utrzymywał się powyżej 100 EH / s przez ponad jeden dzień.

Wskaźnik plus 100 EH / s stał się coraz częstszym widokiem, do tej pory tylko jeden dzień w tym roku podlegał nowemu testowi porównawczemu.

Szybkość skrótu jest miarą mocy obliczeniowej dedykowanej łańcuchowi bloków. Wysoka wartość skrótu oznacza, że ​​więcej górników pracuje nad siecią bitcoinów, co sugeruje, że jest ona coraz bardziej opłacalna ekonomicznie zarówno przy obecnej cenie bitcoin, jak i poziomie trudności. Raport opublikowany we wrześniu przewidywał, że dwutygodniowa średnia szybkość mieszania bitcoinów przekroczy 100 EH / s pod koniec 2019 roku.

Poziom trudności Bitcoin automatycznie dostosowuje się, aby czas blokowania pozostał zasadniczo na poziomie około 10 minut, niezależnie od tego, ilu górników pracuje w sieci. Dostosowuje się co dwa tygodnie, przy czym ostatni przypada 1 stycznia, kiedy wzrósł o 6,75 procent, największy od września.

Gwałtowne spadki cen kryptowalut w 2018 r. Zmusiły wielu górników do zamknięcia sklepu, a tylko najwięksi mogą utrzymać zyski. Przemysł borykał się z kryzysem egzystencjalnym jeszcze w kwietniu ubiegłego roku, kiedy agencja rządowa w Chinach – będąca domem dla ponad dwóch trzecich wszystkich operacji wydobywania bitcoinów – nazwała wydobycie „niepożądanym”.

Jednak w ubiegłym roku sytuacja wyglądała lepiej dla górników, gdy rynek niedźwiedzi osłabł. Szacuje się, że ponad pół miliona nowych platform ASIC (układów scalonych) przeznaczonych do konkretnych zastosowań pojawiło się w Internecie w trzecim kwartale 2019 r., Po lecie, w którym cena bitcoinów wzrosła ponad dwukrotnie.

W ostatnich dniach, Bitcoin ceny brane ożywienie , wzrost prawie 10 procent od minimów blisko $ 6850 widziana w piątek. Wzrost ten mógł ustawić kryptowalutę na upartą zmianę trendu, sugerują wykresy, co dodatkowo zachęca górników.

Rok 2020 ma być decydujący dla wielu górników, którzy chcą zwiększyć swoje możliwości. Oczekuje się, że nagroda blokowa Bitcoin zmniejszy się o połowę do 6,25 BTC w nadchodzących miesiącach. Podczas gdy oczekuje się, że Bitmain zmniejszy zatrudnienie w oczekiwaniu na spadek przychodów, według chińskich mediów, inne firmy znacznie zwiększają skalę działalności.

Argo Blockchain, notowana na giełdzie w Wielkiej Brytanii, ogłosiła w czwartek, że nabyła ponad 3600 nowych bitcoinowych układów ASIC, ponad czterokrotnie zwiększając całkowitą moc wydobywczą. Wiadomość ta spowodowała wzrost ceny akcji spółki o 6 procent na londyńskiej giełdzie.