analiza cen kryptowalut

Analiza cen kryptowalut

Inwestorzy przeprowadzili ponownie analizę cen kryptowalut stali się ostrzy na Ethereum, a silne przebicie powyżej 400 USD może spowodować wzrost wartości Bitcoin i innych kryptowalut.

Dane z Grayscale Investments pokazują, że aktywa firmy, którymi zarządza, wzrosły z około 1,9 mld USD na koniec 2019 r. Do ponad 3,5 mld USD na koniec 30 czerwca 2020 r.

Korekta dolara amerykańskiego (DXY) i możliwość dalszego osłabienia w wyniku dalszego drukowania pieniędzy przez Rezerwę Federalną USA mogą być jedną z głównych przyczyn gwałtownego wzrostu liczby instytucji inwestujących w Bitcoin ( BTC ).

Co ciekawe, około 40% bitcoinów zgromadzonych w ciągu ostatnich dwóch lat nie zostało przeniesionych, co sugeruje, że inwestorzy dokonują zakupów, przewidując wyższe poziomy w przyszłości.

Bill Barhydt, dyrektor generalny Abra, uważa, że ​​Bitcoin jest świadkiem „ decydującego momentu ” jako nowej klasy aktywów. Plotki sugerują, że rząd USA mógłby próbować ożywić wzrost poprzez podsycanie inflacji. W związku z tym Barhydt uważa, że ​​jest to najlepszy czas, aby Bitcoin zgłosił roszczenie „jako defaktoryczny twardy zasób cyfrowy”.

Bitcoin odbił się od 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej (11 253 USD) 12 sierpnia, co pokazuje, że byki agresywnie kupują spadki do tego wsparcia. 

Akcja cenowa z ostatnich kilku dni utworzyła rosnący wzór trójkąta, który zakończy się po wybiciu i zamknięciu (czas UTC) powyżej 12 113,50 USD. Docelowy cel tej konfiguracji to 13 702,55 USD.

Obie średnie ruchome spadają, a względny wskaźnik siły jest na plusie, co sugeruje, że byki mają przewagę.

Ten wzrostowy pogląd zostanie unieważniony, jeśli para BTC / USD spadnie z obecnych poziomów lub oporu narzutów w wysokości 12 113,50 USD i przełamie się poniżej 20-dniowej EMA. 

Taki ruch będzie pierwszym sygnałem księgowania zysków na wyższych poziomach. Poniżej 20-dniowej EMA możliwy jest spadek do 10400 $. Jeśli to wsparcie się utrzyma, para może pozostawać ograniczona zakresem przez kilka dni. Trend zmieni się na ujemny po przebiciu poniżej strefy wsparcia 10 400–10 000 USD.